Minimalizm – wystrój wnętrz i filozofia

06-07-2016

artykuł minimalizm
Minimalizm to styl, który ma bezpośredni wpływ na Twoje samopoczucie. We wnętrzu o takim charakterze istotna jest harmonia, odejście od przepychu i szybkiego życia. Styl ten cechuje prostota, geometryczne wzory oraz stonowana kolorystyka. Przestrzeń powinna być wolna od dużej ilości akcesoriów i detali. W minimalistycznych wnętrzach królują biel, czerń i wszelkie odcienie szarości.

Jakie elementy i akcesoria wybrać?
Aby Twoje wnętrze było modne i eleganckie postaw na elementy ze szkła, betonu czy materiałów naturalnych np. drewna. Ciekawym i cenionym przez architektów i dekoratorów wnętrz rozwiązaniem jest wykorzystanie płyt z betonu architektonicznego. To rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowe, ale i ekologiczne! Płyty są wykonane w 100% z naturalnych materiałów. Jeżeli zdecydujesz się na elementy z betonu warto wykorzystać to tworzywo w innych elementach wystroju. Aby całość była spójna możesz wykorzystać betonowe donice, stół betonowy czy blaty z tego tworzywa. Są to elementy wpisujące się w trend minimalizmu.

Nowoczesne meble oraz oświetlenie
Pamiętaj aby i te elementy były dobrane zgodnie z koncepcją minimalizmu. Postaw na meble o geometrycznych kształtach z najlepszej jakości materiałów. Wiele z nich jest tworzonych z ekologicznych materiałów z recyklingu, który podobnie jak minimalizm jest stale na topie. Oświetlenie ma być przede wszystkim funkcjonalne, choć jest to także element tworzący aurę w naszym wnętrzu. Wybierz stonowane, delikatne oświetlenie o chłodnym, mało rażącym świetle.

W jaki sposób ożywić aranżacje?
Jeśli zdecydujesz się na elementy z betonu, czy innych tworzyw o surowym charakterze, warto spróbować ożywić wnętrze kolorowymi detalami lub ciekawym oświetleniem. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą akcesoriów i nie stosować zbyt jaskrawych kolorów! Minimalizm to również ciekawe kontrasty, ale przede wszystkim lekkość i harmonia.